הכנס השנתי של האגודה הישראלית להיפנוזה 2019

כוחה של השפעה או השפעה ללא כוח?

מלון רימונים חוף התמרים בעכו - חמישי עד מוצ“ש 16-18/5/2019

חברי האגודה ואורחים יקרים!

אנו שמחים להזמינכם לכנס השנתי של האגודה הישראלית להיפנוזה, אשר יתקיים במלון "רימונים חוף התמרים" בעכו, מיום חמישי 16.5.19 עד מוצ"ש 18.5.19.

הוותיקים מביננו ודאי מכירים וזוכרים את האווירה המיוחדת של כנסי "היפנו", את הרמה המקצועית הגבוהה ואת האווירה החברתית המלהיבה והמחשמלת. הצעירים, שטרם חוו זאת מוזמנים למפגש מרתק בן שלושה ימים, הנפרש על פני סוף שבוע ארוך, וכולל 25 סדנאות מקצועיות – הניתנות על ידי הטובים והמובילים מבין אנשי המקצוע בארץ, ואורחת מיוחדת מחו"ל, הדגמות מרחיבות אופקים, התכנית החברתית-תרבותית (רוויית ההפתעות) ובעיקר – המפגש שלנו, קבוצה מיוחדת ונדירה, שופעת נדיבות ונתינה.

זו הזדמנות להיפגש, להתעדכן, להכיר, ללמוד ולחוות. השנה נתכבד לארח את הפסיכולוגית אנקה פרכט מגרמניה, המתמחה בעבודה עם ספורטאים. אנקה תעביר לנו שתי סדנאות אורח ואף תדגים מעבודתה במפגש המליאה בערב הראשון. מומלץ להשתתף בכל ימי הכנס (וכדי לעודד זאת, האגודה מסבסדת כל משתתף ומשתתפת המגיעים לכל ימי הכנס ולנים במלון, כך שזו האפשרות האטרקטיבית ביותר), ולבחור באחת משתי האופציות: 4 סדנאות קצרות (בנות כ-4 שעות כל אחת, בימים שישי ושבת) או שתי סדנאות קצרות (בשישי) וסדנא ארוכה (כ-7 שעות, ביום שבת). בעקבות בקשות חברינו שומרי המסורת – צוינו בחוברת הסדנאות בשבת שאינן כוללות שימוש בציוד אורקולי, כך שגם לשומרי השבת יש השנה היצע גדול של סדנאות.

כקדימון (או פרה-אינדוקציה) לכנס, כללנו גם השנה טיול מהפנט בעכו העתיקה. זהו טיול ייחודי ומומלץ ביותר, שיוביל עבדו, מורה הדרך ומספר הסיפורים הידוע באזור, שהמפגש עמו הנו חוויה בפני עצמה. בשל מספר המקומות המוגבל בטיול אנו מאוד ממליצים להקדים ולהירשם אליו (ראו פירוט בהמשך).

שלושה אירועים חברתיים – כל אחד מהם חוויה בפני עצמה – ילוו אותנו במהלך הכנס. בערב הראשון, לאחר ארוחת הערב, ניקח חלק פעיל במופע בוזוקי גרוב (חגיגה יוונית מטריפה עם הרכב בשם זה, ראו פרטים בהמשך) ונלמד את ריקוד הרמבטיקו המפורסם בעולם – זורבה היווני – בעזרתו של חברנו חסינטו ענבר.

בערב שישי, לאחר קבלת השבת ובטרם הארוחה, נשב למפגש סיפורים מהפנטים, ולאחר ארוחת הערב נתכנס לערב החברתי המרכזי שנכונו לנו במהלכו מספר הפתעות. בתום הערב החברתי מוזמנים כולם למסיבת ריקודים עד לשעות הקטנות של הלילה.

גם השנה יעשה הרישום לסדנאות באמצעות ממשק מיוחד, המאפשר שקיפות מלאה ומעקב אחר השיבוץ לסדנאות. סדנאות שיתמלאו ייסגרו לרישום (אחד מהלקחים מהכנסים בשנים עברו היה שיש להגביל את כמות המשתתפים בסדנאות על מנת שתתאפשר עבודה יעילה). משמעות הדבר היא שיש יתרון למקדימים להירשם, על כן – מהרו והבטיחו מקומכם בסדנאות המבוקשות.

לקח נוסף שלמדנו וניישם הוא מעבר לתשלום באמצעות כרטיס אשראי, מה שיסייע להתגבר בתורו על קשיי דואר ישראל. השנה לא תתאפשר (בגלל מגבלות שהעמיד בית המלון) לינה של לילה אחד. יחד עם זאת, ספגנו את עליות המחירים מבלי להעלות את תעריפי הכנס יחסית לשנים הקודמות, וכאמור – האגודה אף מסבסדת את אלו שמגיעים לכל הכנס.

נושא הכנס השנה יהיה כוחה של השפעה או השפעה ללא כוח: היפנוזה כניהול מוטיבציוני לשינוי, ואנו מקווים שתוכלו למצוא את התמהיל המתאים לכם מבין עשרים וחמש הסדנאות המוצעות, הרצאות המליאה וההדגמות הקליניות.

ולסיום: זוהי לי השנה האחרונה בתפקידי כיו"ר הוועד. לאחר שתי קדנציות כיו"ר (ושנים רבות יותר כחבר וועד בתפקידים שונים) – אני מסיים את תפקידי ומעביר את השרביט הלאה (אמשיך ללוות את הוועד החדש כיו"ר יוצא-יועץ). אני רוצה להודות לחברי הוועד על פעילותם ולחברי האגודה על הזכות להוביל את הקבוצה הנפלאה הזו. במהלך מפגש המליאה ביומו הראשון של הכנס יתקיימו הבחירות לוועד ולראשות הוועד, ובהזדמנות זו אני רוצה לעודד חברים בעלי 'ראש גדול' שתחום ההיפנוזה חשוב להם – להציג מועמדותם, ולאחל בהצלחה למתמודדים על התפקידים השונים.

חוברת הכנס בגרסת הדפסה

נתראה, ד“ר אודי בונשטיין, יו“ר האגודה הישראלית להיפנוזה